tlo
Na skróty:
Znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

Susz z lucerny granulowany

Susz z lucerny granulowany
Producent: AGROVET
Model: Susz z lucerny granulowany
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 1 600,00 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 1 481,48 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

Susz z Lucerny

Właściwości i działanie

Wykorzystuje się ją z powodzeniem w żywieniu bydła - jako wysokobiałkową paszę objętościową. Roślina ta doskonale nadaje się do uprawy na terenie całego kraju, za wyjątkiem strefy nadmorskiej i gór. Ze względu na wytwarzanie głębokiego systemu korzeniowego, lucerna sprawdza się na stanowiskach suchszych, gdzie uprawa koniczyny czerwonej może być zawodna. Tylko młode siewki są wrażliwe na brak wody (dopóki nie rozwiną systemu korzeniowego). Lucerna jest jedną z najcenniejszych roślin pastewnych posiadającą wysokie walory pokarmowe. Jest też wartościowym źródłem białka. Spośród innych roślin pastewnych wyróżnia się jakością, trwałością oraz małymi wymaganiami odnośnie nawożenia azotem.

Jest paszą chętnie pobieraną przez zwierzęta, dlatego najczęściej stosowany jest w żywieniu bydła mlecznego, choć bardzo dobrze nadaje się również jako składnik pasz dla trzody, drobiu, owiec, czy koni. Surowiec podlega odwodnieniu i kompresowaniu uzyskując formę granulatu, który zwiększa strawność. Susz z lucerny jest znakomitym dodatkiem do pasz dla wszystkich zwierząt, jest bogatym źródłem witaminy A, B2, C, E, K jak również substancji mineralnych takich jak wapń fosfor i magnez. Zawiera około 200 mg naturalnego beta-karotenu w 1kg. Wartość pokarmowa lucerny jest szczególnie duża. Zarówno siano, sianokiszonka, jak i zielonka zawierają dużo cennych składników pokarmowych. Zawiera  dużo białka i jest to najtańsze białko, otrzymywane z roślin polowych. Oprócz tego lucerna zawiera sporo wapnia i innych składników mineralnych oraz witamin.

Kiedy i z czym stosować?

Susz z lucerny stosuje się do mieszanek paszowych.

Dawkowanie:

  • Trzoda chlewna do 7%. 
  • Bydło, konie do 15% .
  • Kury do 5%.

Opakowanie:

  • Worek
  • Big bag,
  • Luz.

Cena dotyczy 1 tony produktu i ma charakter orientacyjny. W celu uzyskania aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny.

banner-paltnosci-payu