tlo
Na skróty:
Znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

Makuch rzepakowy ekstrudowany

Makuch rzepakowy ekstrudowany
Producent: AGROVET
Model: Makuch rzepakowy ekstrudowany.
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 2 450,00 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 2 268,52 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

Właściwości i działanie - Makuch Rzepakowy

Komponent białkowy. Makuch rzepakowy charakteryzuje się nie tylko wysoką zawartością białka, ale jest również dobrym źródłem łatwo dostępnej energii. Zawartość białka ogólnego w makuchu rzepakowym wiąże się z zawartością tłuszczu i waha się od 30 do 34%. Zawartość energii metabolicznej w makuchu wynosi dla świń 11-12 MJ/kg, a dla drobiu od 11 do 14 MJ/kg i zwiększa się wraz z zawartością tłuszczu surowego. Zawartość tego ostatniego oscyluje między 9 a 15%. Z uwagi na korzystny skład kwasów tłuszczowych, makuch rzepakowy jest bardzo dobrym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (głównie linolowego (C18:2) i linolenowego (C18:3)). 

Kiedy i jak stosować?

Makuch rzepakowy może być stosowany do mieszanek paszowych, jak również dodawany bezpośrednio do karmy.

Dawkowanie

Żywienie trzody chlewnej:

  • Makuch rzepakowy może być stosowany w żywieniu paszami gospodarskimi jako składnik koncentratów białkowych (do 50%). Prosięta odsadzone do 5% składu mieszanki. Przy bezpośrednim dodawaniu do karmy – podawać do 0,2 kg/szt. dziennie dla warchlaków, dla tuczników do 0,25-0,5kg/szt. Z uwagi na długi okres hodowania ( loszki i knurki ) nie zaleca się stosowania pasz rzepakowych; można natomiast skarmiać nim lochy luźne i niskoprośne.

Żywienie przeżuwaczy:

  • W dawkach dla krów mlecznych, makuch można stosować w ilości 2kg/szt. dziennie. W żywieniu cieląt można stosować tylko w niewielkich ilościach ( ok. 0,5 kg/szt.). Opasy - ok. 1,5 kg/szt.

Opakowanie:

  • Worek
  • Big bag,
  • Luz.

Cena dotyczy 1 tony produktu makucha rzepakowego i ma charakter orientacyjny. W celu uzyskania aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny.

banner-paltnosci-payu