tlo
Na skróty:
Znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

Młóto browarniane

Młóto browarniane
Producent: AGROVET
Model: Młóto browarniane.
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 1 535,00 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 1 421,30 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

Młóto Browarniane

Właściwości i działanie

Wysokobiałkowe młóto browarniane jest paszą mlekopędną, mającą zastosowanie zarówno w żywieniu zwierząt przeżuwających, jak i monogastrycznych. Kilogram paszy, wg. norm INRA, dostarcza 0,19 JPM energii netto dla krów mlecznych. Korzystnie wpływa na ilość i jakość mleka, poprawia jego smak i zapach.

Zalety młóta browarnianego

Białko zawarte w młócie zawiera dużo lizyny i stosunkowo mało melatoniny. Warto zaznaczyć, iż jest ono rozkładane w żwaczu w 45%, co szczególnie wyróżnia młóto browarniane, jako składnik dawek pokarmowych dla bydła - szczególnie krów mlecznych. W jelicie cienkim trawienie zyskuje na efektywności. Warto nadmienić, że pasza pozwala dostarczyć dodatkową ilość aminikwasów do tego narządu, gdyż nie zwiększa koncentracji azotu amoniakalnego w żwaczu. Dodatkowo wolnijszy rozkład białka w żwaczu czyni młóto doskonałym stabilizatorem przemian w nich zachodzcych i doskonale wpływa na wyniki produkcyjne.

Dawkowanie

  • Optymalne dawki młóta browarnianego dla krów w okresie laktacji powinny wynosić ok. 7 kg.
  • W przypadku opasów można stosować młóto browarniane w ilości 2-3 kg na 100 kg masy ciała. Taka dawka pokrywa zapotrzebowanie na białko w 1/3  na początku opasu i 2/3 pod koniec opasu. Ze względu na małą zawartość energii zachodzi potrzeba uzupełnienia poszczególnych dawek ( np. śrutą zbożową, która korzystnie wpływa na ilość pobranego młóta).
  • Młodemu bydłu w okresie odchowu podajemu nie wiecej niż 2-6 kg młóta dziennie.
  • W żywieniu trzody młóto browarniane ma ograniczone zastosowanie. Tucznikom oraz lochom zaleca się dawki odpowiednio: 2-3kg i 4-5 kg.

Kiedy i jak stosować?

Młóto browarniane najlepiej stosować w żywieniu krów mlecznych w początkowej fazie laktacji, w połączeniu z kiszonką z kukurydzy.
Dobrym rozwiązaniem jest także skarmianie kiszonek z traw i roślin motylkowych bogatych w białko ulegające łatwemu rozkładowi w żwaczu.

Opakowanie: 

  • Worek
  • Big bag, 
  • Luz.

Cena Młóta Browarnianego dotyczy 1 tony produktu i ma charakter orientacyjny. W celu uzyskania aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny.

 

banner-paltnosci-payu