tlo
Na skróty:
Znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

DDGS Kukurydziany Granulowany - Sypki

DDGS Kukurydziany Granulowany - Sypki
Producent: AGROVET
Model: DDGS kukurydziany granulowany.
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 1 670,00 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 1 546,30 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

DDGS Kukurydziany Granulowany - Sypki 

Właściwości i działanie

Wywar kukurydziany DDGS powstaje przy produkcji etanolu z ziaren zbóż, w tym przypadku kukurydzy. Produkt bogaty jest w białko (nawet do 35%), a biorące udział w fermentacji drożdże wytwarzają dodatkowe białko, o wyższej wartości biologicznej. Warto zauważyć również wysoki poziom witamin z grupy B i niacyny. Stosowany może być w żywieniu bydła, trzody chlewnej i drobiu. Jedną z zalet stosowania wywaru kukurydzianego jest obniżenie strawności białka w żwaczu u bydła. Wprowadzenie DDGSu kukurydzianego do paszy skutkuje również zmniejszeniem wydalania fosforu, który występuje w formie bardziej przyswajalnej, niż w ziarnie zbóż. Innym pozytywnym odnotowanym skutkiem, spowodowanym większą ilością włókna w paszy jest ograniczenie odoru i amoniaku w pomieszczeniach, w których przetrzymywana jest trzoda.

DDGS kukurydziany Sypki

Uniwersalny charakter, możliwość stosowania w żywieniu większość gatunków zwierząt gospodarskich, duża zawartość białka – to niejedyne zalety dodawania wywaru kukurydzianego DDGS do pasz. Wybierając DDGS Granulowany kukurydziany z naszej oferty mogą być Państwo całkowicie pewni wyboru komponentu o naturalnym charakterze.

Kiedy i jak stosować?

DDGS Kukurydziany Granulowany stosuje się w żywieniu wszystkich grup zwierząt hodowlanych (bydło, trzoda, drób). Wykorzystuje sie go także do sporządzania mieszanek paszowych. DDGS-em można zastępować m.in. śruty wysokobiałkowe (sojową, rzepakową, słonecznikową). DDGS Sypki może zatem pełnić funkcję pełnowartościowego substytutu śrut wysokobiałkowych.

Dawkowanie:

  • Krowy mleczne: 20-25% w paszy treściwej (max.4-5 kg/szt/dzień).
  • Bydło opasowe: do 50% w paszy treściwej (max.4-5kg/szt/dzień).
  • Cielęta: do 15g/kg mieszanki.
  • Lochy: 70-80g/kg mieszanki.

Opakowanie:

  • Worek
  • Big bag,
  • Luz.

Cena dotyczy 1 tony produktu DDGS kukurydzianego Granulowanego/Sypiego Hurt i ma charakter orientacyjny. W celu uzyskania aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny.

banner-paltnosci-payu