tlo
Na skróty:
Znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

Pszenica paszowa.

Pszenica paszowa.
Producent: AGROVET
Model: Pszenica paszowa
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 1 020,00 PLN
Podatek: VAT (5%)
Cena netto: 971,43 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

Właściwości i działanie

Ziarno pszenicy jest najcenniejszym zbożem paszowym o wysokiej zawartości białka i wysokiej koncentracji energii związanej z wysoką zawartością skrobi 
w suchej masie ziarna. Ziarno pszenicy jest paszą łatwostrawną, przeznaczoną 
do stosowania u wszystkich zwierząt. Jednakże ze względu na niską zawartość włókna surowego pasza ta jest preferowana dla trzody chlewnej i drobiu. Należy jednak pamiętać, że pszenica zawiera w swoim składzie substancje antyżywieniowe takie jak pentozany i ß-glukany, które zwiększają lepkość i wilgotność odchodów. Przy dużym udziale pszenicy w dawce pokarmowej hodowca powinien pamiętać o uzupełnieniu w mieszankach paszowych preparatów enzymatycznych ograniczających niekorzystne efekty związane z obecnością substancji antyżywieniowych. Pszenica paszowa jest stosowana w żywieniu bydła, trzody, drobiu. Zalicza się do pasz treściwych, niskobiałkowych. Skład chemiczny ziarna i jego wartość pastewna zależy od wielu czynników(gleby, nawożenia, odmiany, stopnia dojrzałości, sposobu przechowywania). Pszenica uboga jest w leucynę i izoleucynę. Bogata w związki mineralne (sodu, wapnia, potasu, magnezu, fosforu, siarki, żelaza) i witaminy B1, B2, D, E, K, PP. 

Kiedy i jak stosować?

Pszenicę paszową można dodawać do pasz treściwych. Dla przeżuwaczy korzystniejsze jest podawanie ziarna zbóż w postaci gniecionej. Powoduje to spowolnienie procesu hydrolizy skrobi, co w znaczący sposób ogranicza zakwaszenie treści żwacza.

Dawkowanie:

  • Dla trzody chlewnej może stanowić nawet do 50 % udziału w dawce.
  • Dla bydła mlecznego udział zbóż w zależności od pozostałych komponentów wynosi ok. 60-80%.

Opakowanie:

  • Worek
  • Big bag,
  • Luz.

Cena dotyczy 1 tony produktu i ma charakter orientacyjny. W celu uzyskania aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny.

banner-paltnosci-payu