tlo
Na skróty:
Znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

Żywa kreda H+ 600kg

Model: Żywa kreda H+ 600kg
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 600,00 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 555,56 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

Żywa kreda H+ to innowacyjny produkt z dedykowanym Kompleksem H+.

Minimalna zawartość Cao 35%
Typ: Pochodzenia naturalnego - kopalina|
Odmiana: 06a

Produkt ten stanowi połączenie trzech pojedynczych składników:

  • kredy,
  • kwasów organicznych,
  • węgla organicznego.

W obecnych czasach gleba wymaga dbałości o nią na poziomie nigdy wcześniej nie wymaganym. Ciągłe dążenie do coraz to wyższych plonów powoduje degradację gleby na wszystkich możliwych poziomach: biologicznym, chemicznym i fizycznym.

Degradacja biologiczna to znikanie wszelkich poziomów życia biologicznego. Degradacja chemiczna to masowe wyczerpywanie jej zasobów, w tym także zasobności w wapń oraz nieustanne zakwaszanie gleby. Degradacja fizyczna to znikanie próchnicy glebowej oraz spadek poziomu węgla organicznego w glebie.

Aby zahamować to zjawisko oraz odwrócić poziom niszczenia gleby stworzyliśmy produkt, nawóz trzypoziomowy.

Działa on na wszystkich trzech poziomach – zawarte w nim:

Kreda – podnosi poziom pH oraz uzupełnia glebę w zasoby wapnia przyswajalnego.

Kwasy organiczne – w tym kwasy humusowe – podnoszą poziom życia biologicznego, uruchamiają naturalne procesy regeneracji gleby, procesy próchno twórcze.

Węgiel organiczny – w naturalny sposób ponosi poziom węgla w glebie, a więc uzupełnia jeden z najważniejszych składników materii glebowej.

Jego innowacyjny kompleks H+ stanowi specjalnie dobrany zbiór dedykowany kwasów humusowych naturalnie występujących w glebie. Badania potwierdziły, iż regularna ich aplikacja pozwala na odbudowę struktur glebowych na poziomie biologicznym i chemicznym.

Działania kompleksowe poprzez aplikację na pola nawozu Żywa Kreda H+ w jednym zabiegu za pomocą jednego przejazdu odbudowują glebę całościowo dając szansę na jej powrót do naturalnego stanu równowagi chemicznej, fizycznej i biologicznej.

Sposób i terminy stosowania:

Nawóz można stosować w okresie od wiosny do późnej jesieni przed uprawą gleby lub pogłównie gdy warunki wzrostu roślin uprawnych na to pozwalają. Nawóz należy rozprowadzać równomiernie po powierzchni pola przy użyciu dostępnych rozsiewaczy do nawozów lub ręcznie.

Cena dotyczy 1 tony produktu i ma charakter orientacyjny. W celu uzyskania aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny.

banner-paltnosci-payu