tlo
Na skróty:
Znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

M-ROL Rozdrabniacz bijakowy ssąco-tłoczący H122/2 (18,5 kW)

M-ROL Rozdrabniacz bijakowy ssąco-tłoczący H122/2 (18,5 kW)
Producent: M-ROL
Model: M-ROL rozdrabniacz bijakowy ssąco-tłoczący H122/2 (18,5 kW)
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 9 199,99 PLN
Podatek: VAT (23%)
Cena netto: 7 479,67 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

Rozdrabniacz przeznaczony do rozdrabniania ziarna na śrutę, wyłącznie we współpracy z mieszalnikiem. Urządzenie samoczynnie zasysa ziarno przeznaczone do rozdrobnienia i tłoczy w formie śruty do mieszalnika.
Każdy rozdrabniacz w standardzie oprócz węży i ssawy posiada magnes i amperomierz oraz filtry odpylające do mieszalnika. 

Śrutownik ssąco-tłoczący jest też potocznie nazywanym śrutownikiem do zboża czy ziarna. W rolnictwie te nazwy występują obok siebie i znaczą praktycznie to samo. Historia śrutownika w firmie M-ROL zaczęła się w momencie gdy został on wprowadzony do produkcji kilka lat po powstaniu firmy, od tamtego czasu kilkakrotnie był modyfikowany aby spełnić oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów. Śrutowniki służą do rozdrabniania ziarna, produktem finalnym w połączeniu z różnymi dodatkami jest pasza dla zwierząt własnej produkcji. Rozdrabniacz bijakowy jest maszyną która bardzo często współpracuję z mieszalnikiem (naszym głównym wyrobem). Śrutownik w połączeniu z mieszalnikiem oraz wagą stanowi podstawowy linię do przygotowania pasz produkcji własnych pasz w gospodarstwie. Dodając przenośniki ślimakowe, różnego rodzaju rozdzielacze oraz uzbrajając wcześniej wymienione maszyny w automatykę, można stworzyć linie paszowe od najprostszych do bardzo zaawansowanych projektów.


Firma posiada szeroką gamę śrutowników, są produkowane od wydajności 800 kg/h aż do 2500 kg/h, siła ssania od 8 do 10 mb, długość tłoczenia 3mb, dostępne moce: 11,15,18,22 kW, zapotrzebowanie na moc od 25A do 63A. Podczas eksploatacji należy zwrócić uwagę na okresowe sprawdzenie zużycia części, które podlegają wycieraniu tzn: sito, bijaki, głowica, wentylator. Dodatkowo należy sprawdzać stan łożysk na silniku. Najczęstszymi błędami podczas użytkowania śrutownika ssąco tłoczącego są zbyt słabe zabezpieczenia prądowe, źle ustawiona regulacja powietrza na ssawce, zabrudzone filtry odpylające na mieszalniku, zbyt dużo załamań na wężu ssącym, spadek wydajności maszyny wywołany zużytymi częściami.


Najlepszym rozwiązaniem podczas awarii maszyny jest zgłosić problem do serwisu firmy M-ROL. Daje to gwarancja że naprawa będzie wykonana profesjonalnie i na oryginalnych częściach. Należy pamiętać że prędkość obrotowa głównych części sięga prawie 3tys. Źle wykonana naprawa we własnym zakresie lub przez nieuprawnione do tego osoby może skończyć się wypadkiem.

 

moc silnika
[kW]

długość scania
[m]

długość toczenia
[m]

wydajność
[kg/h]

18,5

10

3

1500-1900

 

Wszelkie pytania prosimy kierować pod numer: 501-170-194

W przypadku maszyn i sprzętu rolniczego koszt wysyłki może być wyższy niż standardowych przesyłek. Przed zakupem prosimy o kontakt w kwestii organizacji wysyłki.

banner-paltnosci-payu