tlo
Na skróty:
Znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

Kukurydza paszowa ziarno.

Kukurydza paszowa ziarno.
Producent: AGROVET
Model: Kukurydza paszowa ziarno
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 920,00 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 851,85 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

Kukurydza Paszowa

Właściwości i zastosowanie kukurydzy

Ziarno kukurydzy zawiera dużo łatwo strawnych węglowodanów, a mało włókna, co powoduje, że ma najwyższą wartość energetyczną ze wszystkich zbóż uprawianych w Polsce. Zawiera mało białka o niskiej wartości biologicznej (mało aminokwasów egzogennych). Tłuszcz kukurydziany bogaty jest w witaminę E i ksantofile (barwniki), które nadają intensywne zabarwienie żółtku jaja kurzego i żółtawe zabarwienie skórze brojlera kurzego. Kukurydza paszowa, ze względu na powyższe zalety i właściwości, jest w sposób szczególny polecana przy hodowli drobiu, zarówno kur ras nieśnych, jak i mięsnych. Dawki pokarmowe paszy z większym udziałem kukurydzy powinny być dokładnie bilansowane pod względem zawartości aminokwasów.

Kukurydza paszowa w żywieniu trzody chlewnej

Jednym z najważniejszych składników kukurydzy paszowej jest tłuszcz kukurydziany. Oprócz wspomnianej wcześniej witaminy E, występują w nim również duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, które powodują występowanie miękkości słoniny. Stąd słonina tuczników żywionych wysokimi dawkami ziarna kukurydzy ma nieodpowiednią konsystencję i zabarwienie. By tego uniknąć należy ograniczyć ilość kukurydzy w ostatnim okresie tuczu. Ziarno kukurydzy nie zawiera substancji antyodżywczych, jest smaczne i chętnie pobierane przez zwierzęta. W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości kukurydzę paszową, którą charakteryzuje łatwa przyswajalność i bogactwo substancji odżywczych. Kukurydza paszowa jest również wolna od GMO.

Kiedy i jak stosować?

Może być stosowana dla wszystkich grup zwierząt. .Suche ziarno podaje się przed wycieleniem, ziarno zapobiega ketozie i otłuszczeniu wątroby, u cieląt wpływa pozytywnie na rozwój żwacza. Nadmiar kukurydzy u trzody powodować może pogorszenie, jakości rzeźnej tuszy, czyli otłuszczenie.

Opakowanie:

  • Worek
  • Big bag,
  • Luz.

Cena dotyczy 1 tony produktu kukurydzy paszowej i ma charakter orientacyjny. W celu uzyskania aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny.

banner-paltnosci-payu