tlo
Na skróty:
Znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

Poidło nosowe naciskowe 2,4 l z zaworem plastikowym

Poidło nosowe naciskowe 2,4 l z zaworem plastikowym
Poidło nosowe naciskowe 2,4 l z zaworem plastikowym
Producent: JFC
Model: JFC poidło nosowe naciskowe 2,4 l z zaworem plastikowym
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 170,00 PLN
Podatek: VAT (23%)
Cena netto: 138,21 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

Poidło z zaworem mosiężnym w cenie: 210zł

Poidło z zaworem nosowym - naciskowym stosowane w oborach uwiązowych lub w małych kojcach grupowych. Odpowiednie do stosowania w stajni.

  • Misa wykonana jest z polietylenu UV-stabilnego, posiada podwójną ściankę co sprawia, że jest wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne.
  • Napływająca woda nie pieni się.
  • Montowane na 4 śruby do ściany lub za pomocą obejm do wygrodzenia.
  • Może być montowane pomiędzy dwoma stanowiskami, zapewniając wodę dwóm zwierzętom jednocześnie.

Znaczenie wody w chowie zwierząt jest tak samo ważne jak podawanie odpowiednio dobranej paszy. Swobodny dostęp do czystej wody jest warunkiem zdrowia i wysokiej wydajności zwierząt. Według badań mleczność krów mających nieograniczony dostęp do wody w ciągu całej doby, wzrasta o 10-15%, natomiast przyrosty masy ciała bydła opasowego zwiększają się o 3-5%.

Woda odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu zwierzęcia. Rozpuszczają się w niej substancje odżywcze oraz wydalane są produkty odpadowe powstałe w wyniku przemian metabolicznych. Woda jest również niezbędna do utrzymania stałej temperatury ciała. Przy wydajności 20 litrów mleka na dobę, krowa mleczna pozbywa się ok. 16 litrów wody. Ponieważ woda ulega ciągłej wymianie, ważne jest aby jej ilość była stale uzupełniana.Nieograniczony dostęp do czystej wody można zapewnić zwierzętom wyłącznie poprzez zastosowanie poideł uzupełniających się samoczynnie. Firma JFC oferuje poidła spełniające wszystkie zasady prawidłowego pojenia zwierząt. Szeroka gama poideł JFC sprawia, że doskonale nadają się do stosowania w oborach uwiązowych, wolnostanowiskowych, a także na pastwiskach zapewniając zwierzętom wygodny dostęp do świeżej wody przez cały czas.

banner-paltnosci-payu