tlo
Na skróty:
Znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

AMOFOSKA 5-10-25

AMOFOSKA 5-10-25
Producent: GRUPA PUŁAWY
Model: AMOFOSKA 5-10-25
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 2 785,00 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 2 578,70 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

AMOFOSKA® NPK 5-10-25 z borem jest to nawóz przeznaczony do intensywnych upraw roślin o dużych wymaganiach w stosunku do potasu (np. rzepaku ozimego i jarego, gorczycy, roślin kapustnych, roślin strączkowych, warzywa, sady) . Cechuje się dużą zawartością potasu, siarki i boru. Siarka zawarta w nawozie w formie łatwo-dostępnej dla roślin, stymuluje pobieranie i właściwe wykorzystanie azotu, potas zwiększa zimotrwałość plantacji rzepaku, natomiast dodatek boru - mikroelementu odpowiedzialnego za podziały komórek, gwarantuje właściwe kwitnienie i zawiązywanie łuszczyn.

Z uwagi na zawartość boru nie zalecane jest jego stosowanie pogłówne po okresie krzewienia traw. Polecany również w uprawie warzyw wymagających dobrego zaopatrzenia w potas i siarkę, do wszystkich warzyw kapustnych, marchwi, selera, szpinaku, ogórków i sałaty oraz różnego typu sadach.

Właściwości:
AMOFOSKA® NPK 5-10-25 z borem jest nawozem NPK typu B1.1. granulowanym, wieloskładnikowym o następującej zawartości składników pokarmowych:

  • 5% N - azot amonowy (całkowity),
  • 10% P2O5 - pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w kwasach mineralnych
  • 5% P2O5 - rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu
  • 25% K2O - tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie,
  • 4% CaO - tlenek wapnia rozpuszczalny w wodzie.
  • 14% SO3 - trójtlenek siarki w postaci siarczanów rozpuszczalnych w wodzie,
  • 0,10% B - bor rozpuszczalny w wodzie.

Mikroelementy (Co, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn) pochodzące z naturalnych fosforytów są cennym dodatkiem do nawozu poprawiającym przyswajalność pozostałych składników.
Zawarta w nawozie siarka w formie łatwo-przyswajalnej dla roślin, wspomaga i reguluje właściwy ich rozwój. Dodatkowo stymuluje pobieranie azotu, jest wartościowym składnikiem pokarmowym dla roślin siarkolubnych i wysokobiałkowych. Wysoka jakość granulek (tj. jednolita wielkość ziaren, o średnicy 2-,5 mm), ułatwia równomierny wysiew. Potwierdzeniem stałej jakości jest uzyskanie dla tego wyrobu certyfikatu nr 20/13 z Instytutu Nawozów Sztucznych w Puławach.

Cena dotyczy 1 tony produktu i ma charakter orientacyjny. W celu uzyskania aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny.

banner-paltnosci-payu