tlo
Na skróty:
znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

Młóto browarniane. Produkt wolny od GMO.

Młóto browarniane. Produkt wolny od GMO.
Młóto browarniane. Produkt wolny od GMO. Młóto browarniane. Produkt wolny od GMO.
Producent: AGROVET
Model: Młóto browarniane. Produkt wolny od GMO.
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 1 040,00 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 962,96 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

Właściwości i działanie

Wysokobiałkowe młóto browarniane jest paszą mlekopędną, mającą zastosowanie zarówno w żywieniu zwierząt przeżuwających, jak i monogastrycznych. Kilogram paszy, wg. norm INRA, dostarcza 0,19 JPM energii netto dla krów mlecznych. Korzystnie wpływa na ilość i jakość mleka, poprawia jego smak i zapach.

Zalety młóta browarnianego

Białko zawarte w młócie zawiera dużo lizyny i stosunkowo mało melatoniny. Warto zaznaczyć, iż jest ono rozkładane w żwaczu w 45%, co szczególnie wyróżnia młóto browarniane, jako składnik dawek pokarmowych dla bydła - szczególnie krów mlecznych. W jelicie cienkim trawienie zyskuje na efektywności. Warto nadmienić, że pasza pozwala dostarczyć dodatkową ilość aminikwasów do tego narządu, gdyż nie zwiększa koncentracji azotu amoniakalnego w żwaczu. Dodatkowo wolnijszy rozkład białka w żwaczu czyni młóto doskonałym stabilizatorem przemian w nich zachodzcych i doskonale wpływa na wyniki produkcyjne.

Dawkowanie

  • Optymalne dawki młóta browarnianego dla krów w okresie laktacji powinny wynosić ok. 7 kg.
  • W przypadku opasów można stosować młóto w ilości 2-3 kg na 100 kg masy ciała. Taka dawka pokrywa zapotrzebowanie na białko w 1/3  na początku opasu i 2/3 pod koniec opasu. Ze względu na małą zawartość energii zachodzi potrzeba uzupełnienia poszczególnych dawek ( np. śrutą zbożową, która korzystnie wpływa na ilość pobranego młóta).
  • Młodemu bydłu w okresie odchowu podajemu nie wiecej niż 2-6 kg młóta dziennie.
  • W żywieniu trzody młóto ma ograniczone zastosowanie. Tucznikom oraz lochom zaleca się dawki odpowiednio: 2-3kg i 4-5 kg.

Kiedy i jak stosować?

Pozbawione GMO młóto browarniane najlepiej stosować w żywieniu krów mlecznych w początkowej fazie laktacji, w połączeniu z kiszonką z kukurydzy.
Dobrym rozwiązaniem jest także skarmianie kiszonek z traw i roślin motylkowych bogatych w białko ulegające łatwemu rozkładowi w żwaczu.

Opakowanie: 

  • Worek
  • Big bag, 
  • Luz.

Cena dotyczy 1 tony produktu i ma charakter orientacyjny. W celu uzyskania aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny.

 

banner-paltnosci-payu