tlo
Na skróty:
znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

Kukurydza paszowa ziarno. Produkt wolny od GMO.

Kukurydza paszowa ziarno. Produkt wolny od GMO.
Kukurydza paszowa ziarno. Produkt wolny od GMO. Kukurydza paszowa ziarno. Produkt wolny od GMO.
Producent: AGROVET
Model: Kukurydza paszowa ziarno wolna od GMO
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 910,00 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 842,59 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

Właściwości i zastosowanie kukurydzy

Ziarno kukurydzy zawiera dużo łatwo strawnych węglowodanów, a mało włókna, co powoduje, że ma najwyższą wartość energetyczną ze wszystkich zbóż uprawianych w Polsce. Zawiera mało białka o niskiej wartości biologicznej (mało aminokwasów egzogennych). Tłuszcz kukurydziany bogaty jest w witaminę E i ksantofile (barwniki), które nadają intensywne zabarwienie żółtku jaja kurzego i żółtawe zabarwienie skórze brojlera kurzego. Kukurydza paszowa, ze względu na powyższe zalety i właściwości, jest w sposób szczególny polecana przy hodowli drobiu, zarówno kur ras nieśnych, jak i mięsnych. Dawki pokarmowe paszy z większym udziałem kukurydzy powinny być dokładnie bilansowane pod względem zawartości aminokwasów.

Kukurydza paszowa w żywieniu trzody chlewnej

Jednym z najważniejszych składników kukurydzy paszowej jest tłuszcz kukurydziany. Oprócz wspomnianej wcześniej witaminy E, występują w nim również duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, które powodują występowanie miękkości słoniny. Stąd słonina tuczników żywionych wysokimi dawkami ziarna kukurydzy ma nieodpowiednią konsystencję i zabarwienie. By tego uniknąć należy ograniczyć ilość kukurydzy w ostatnim okresie tuczu. Ziarno kukurydzy nie zawiera substancji antyodżywczych, jest smaczne i chętnie pobierane przez zwierzęta. W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości kukurydzę paszową, którą charakteryzuje łatwa przyswajalność i bogactwo substancji odżywczych. Kukurydza paszowa jest również wolna od GMO.

Kiedy i jak stosować?

Może być stosowana dla wszystkich grup zwierząt. .Suche ziarno podaje się przed wycieleniem, ziarno zapobiega ketozie i otłuszczeniu wątroby, u cieląt wpływa pozytywnie na rozwój żwacza. Nadmiar kukurydzy u trzody powodować może pogorszenie, jakości rzeźnej tuszy, czyli otłuszczenie.

Opakowanie:

  • Worek
  • Big bag,
  • Luz.

Cena dotyczy 1 tony produktu i ma charakter orientacyjny. W celu uzyskania aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny.

banner-paltnosci-payu