tlo
Na skróty:
Znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

Maister Power 42,5 1l

Maister Power 42,5 1l
Producent: AGROVET
Model: Maister Power 42,5 1l
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 230,00 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 212,96 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania


Maister Power 42,5 OD to środek chwastobójczy w ofercie firmy Bayer CropScience. Jest to produkt przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów dwu- i jednoliściennych, w tym perzu właściwego w uprawie kukurydzy. Zaletą tego produktu, która odróżnia go od poprzednika (Maister 310 WG), jest lepsze zwalczanie gatunków z rodziny rdestowatych. Środek charakteryzuje się działaniem układowym. Oparty jest na trzech substancjach aktywnych:

foramsulfuron (z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – działa przez liście i zwalcza chwasty jednoliścienne;jodosulfuron metylosodowy (z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – działa przez liście i zwalcza chwasty dwuliścienne;tienkarbazon metylu (z grupy izoksazoli) – działa przez korzenie i liście oraz zwalcza chwasty jedno- i dwuliścienneZakres stosowania, terminy i dawki

KUKURYDZA
Środek stosować po wschodach od fazy 4 do fazy 6 liści roślin kukurydzy (o terminie zabiegu decyduje faza rozwojowa obecnych na polu gatunków chwastów). Zabieg należy wykonać po masowych wschodach większości obecnych na danym polu gatunków chwastów, gdy większość z nich znajduje się w fazie siewek do fazy 2-4 liści.

Zalecana dawka:
1,25-1,50 l/ha

Wyższą dawkę należy stosować w warunkach silnej presji ze strony chwastów oraz w przypadku konieczności zwalczania perzu właściwego i jasnoty purpurowej. W przypadku zwalczania chwastnicy jednostronnej zabieg najlepiej wykonać, gdy ta znajduje się w fazie 2-6 liści, maks. do początku fazy krzewienia. W przypadku zwalczania perzu właściwego stosować górną zalecaną dawkę.
Najlepiej zabieg wykonać w fazie intensywnego wzrostu (przy wysokości perzu właściwego ok.15-20 cm), nie później niż w fazie 6 liści właściwych kukurydzy.
Perz właściwy kiełkujący z gleby i pojawiający się po wykonaniu zabiegu nie jest zwalczany.

Zalecana ilość wody:
200-300 l/ha

Zalecane opryskiwanie:
średniokropliste

banner-paltnosci-payu