tlo
Na skróty:
znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

Amofoska NPK 4-16-18

Amofoska NPK 4-16-18
Producent: GRUPA PUŁAWY
Model: Amofoska NPK 4-16-18
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 1 186,92 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 1 099,00 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania
Produkt posiada minimalną ilość 50

Amofoska® NPK 4-16-18 Jest typowym nawozem przedsiewnym. Po wysiewie na rolę niezbędne jest zmieszanie go z glebą. Nawóz ten można stosować pod wszystkie rośliny uprawne, jednak w pierwszej kolejności przeznaczony jest do nawożenia wszystkich zbóż ozimych i rzepaku. W okresie wiosennym Amofoska® NPK 4-16-18 jest szczególnie przydatna do nawożenia ziemniaków i buraków cukrowych, ze względu na właściwe proporcje fosforu do potasu dla roślin okopowych. Azot należy uzupełnić w formie odpowiednich nawozów azotowych według wymagań nawożonej rośliny. 

Amofoska® NPK 4-16-18 jest też dobrym nawozem pod rośliny strączkowe, które potrzebują startowej dawki azotu (właśnie w ilości zawartej w tym nawozie) oraz  roślin motylkowych drobnonasiennych uprawianych w mieszankach z trawami. Amofoska® NPK 4-16-18 jest granulowanym nawozem wieloskładnikowym o następującej zawartości składników pokarmowych:

Makroelementy:

  • 4% N azot amonowy (całkowity),
  • 16% P2O5 pięciotelenek fosforu rozpuszczalny w kwasach mineralnych (całkowity); co najmniej 5% P2O5 pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie, 11% P2O5 pięciotlenek fosforu rozpuszczalny tylko w kwasach mineralnych, co najmniej 2,5% P2 O5 pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie
  • 18% K2O tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie,
  • 4% CaO tlenek wapnia rozpuszczalny w wodzie,
  • 10% SO3 trójtlenek siarki rozpuszczalny w wodzie.

Mikroelementy (B, Co, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn) Mikroelementy (B, Co, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn) pochodzące z naturalnych fosforytów są cennym dodatkiem do nawozu poprawiającym przyswajalność pozostałych składników. Według obowiązujących kryteriów, nawóz ten nie zawiera szkodliwych ilości metali ciężkich takich jak arsen, kadm, ołów i rtęć, jest zatem bezpieczny dla środowiska. Wysoka jakość granulek, tj. jednolita wielkość ziaren, jednorodny skład każdej granulki ułatwia równomierny wysiew. Siarka w formie łatwo przyswajalnej jest wartościowym składnikiem pokarmowym dla roślin siarkolubnych, szczególnie polecanym do stosowania na glebach o niskiej zawartości siarki.

Amofoska® NPK 4-16-18 przeznaczona jest do przedsiewnego stosowania pod zboża i rzepaki, w pierwszej kolejności uprawiane na glebach o średniej zawartości fosforu. Ze względu na zawartość potasu nawóz ten można również zalecać do wiosennego stosowania pod rośliny okopowe i strączkowe grubonasienne.

Cena dotyczy 1 tony produktu i ma charakter orientacyjny. W celu uzyskania aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny.

banner-paltnosci-payu
Szosowa 84,
Śniadowo 18-411
Tel : 862736026
Email : poczta@agrovet.com.pl