tlo
Na skróty:
znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

SUPERFOSFAT (wzbogacony FOS DAR 40) z wapniem 500kg

SUPERFOSFAT (wzbogacony FOS DAR 40)  z wapniem 500kg
Producent: GRUPA PUŁAWY
Model: SUPERFOSFAT (wzbogacony FOS DAR 40) z wapniem 500kg
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 1 252,80 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 1 160,00 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania
Produkt posiada minimalną ilość 50

SUPER FOS DAR 40® - SUPERFOSFAT WZBOGACONY 40% P2O5 Jest uniwersalnym, skoncentrowanym nawozem fosforowym, który można stosować przedsiewnie, wiosną i jesienią na wszystkich glebach i pod wszystkie rośliny uprawne łącznie z użytkami zielonymi. W swoim składzie, oprócz fosforu, zawiera również wapń i siarkę. Nawóz przeznaczony jest dla roślin wymagających dobrego zaopatrzenia w fosfor, wapń i siarkę do których należą: rzepak ozimy i jary, gorczyca, kapusta, rośliny motylkowe drobnonasienne (lucerna, koniczyna), a także inne gatunki roślin np. zboża, kukurydza, ziemniaki, buraki.

W warunkach dobrego zaopatrzenia upraw w siarkę uzyskuje się mąkę o wysokiej jakości wypiekowej a rzepak o zwiększonej zawartości białka i oleju. Podnosi się  również odporność roślin na choroby i szkodniki. Zawartość w nawozie wapnia oraz siarki jest bardzo cenna również w nawożeniu użytków zielonych, ponieważ składniki te poprawiają jakość paszy dla przeżuwaczy.

SUPER FOS DAR 40® - SUPERFOSFAT WZBOGACONY 40% P2O5 jest ze względu na wysoką zawartość fosforu bardzo dobry do stosowania pod rośliny nawożone obornikiem, zawierającym zawsze za mało fosforu w stosunku do potasu.

SUPER FOS DAR 40® - SUPERFOSFAT WZBOGACONY 40% P2O5 Jest zaliczany do grupy najbardziej skoncentrowanych nawozów fosforowych. Zawartość  w nawozie fosforanu jednowapniowego rozpuszczalnego w wodzie czyni fosfor łatwo przyswajalnym dla roślin. Nawóz ten dodatkowo w swoim składzie zawiera składniki potrzebne roślinom takie jak: wapń (całkowity) w ilości 10 % (CaO) i siarkę. Zawartości składników pokarmowych:

Makroelementy

  • 40% P2O5 fosforu całkowitego.

co najmniej:

  • 25% P2O5 fosforanów rozpuszczalnych w obojętnym roztworze cytrynianu amonu, w tym minimum 93% fosforanów rozpuszczalnych w wodzie.
  • 10% CaO tlenek wapnia rozpuszczalny w wodzie.
     

Mikroelementy (B, Co, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn) pochodzące z naturalnych fosforytów są cennym dodatkiem do nawozu poprawiającym przyswajalność pozostałych składników. Nawóz jest granulowany, udział granul o średnicy 2-5 mm stanowi minimum 90 %, co zapewnia dobre właściwości rozsiewne. Otrzymywany jest z fosforytu mielonego, kwasu siarkowego i kwasu fosforowego. Stosowanie tak skoncentrowanego nawozu związane jest z ograniczaniem nakładów na transport, magazynowanie i rozsiew. Zawartość metali ciężkich nie przekracza dopuszczalnych norm ustalonych dla tego rodzaju produktów.

Cena dotyczy 1 tony produktu i ma charakter orientacyjny. W celu uzyskania aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny.

banner-paltnosci-payu
Szosowa 84,
Śniadowo 18-411
Tel : 862736026
Email : poczta@agrovet.com.pl