tlo
Na skróty:
znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

AMOFOSKA NPK 4-12-20

AMOFOSKA NPK 4-12-20
Producent: GRUPA PUŁAWY
Model: AMOFOSKA NPK 4-12-20
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 1 101,60 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 1 020,00 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania
Produkt posiada minimalną ilość 50

Amofoska® NPK 4-12-20 ze swoim stosunkiem ilościowym fosforu do potasu kwalifikuje się do stosowania przedsiewnego pod zboża jare i ozime. Ze względu na zawartą siarkę  zaleca się stosować ją  pod uprawy rzepaku, roślin motylkowych, użytków zielonych oraz w uprawie warzyw w sadownictwie.

Amofoska® NPK 4-12-20 jest granulowanym, wieloskładnikowym nawozem NPK o następującej zawartości składników pokarmowych.

Makroelementy

  • 4% N azot amonowy (całkowity),
  • 12% P2O5 pięciotlenek fosforu rozpuszczalnyw kwasach mineralnych (całkowity); co najmniej 5% P2O5 pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie, 7% P2O5 pięciotlenek fosforu rozpuszczalny tylko w kwasach mineralnych, co najmniej 2,5% P2O5  pięciotlenek fosforu  rozpuszczalny w wodzie,
  • 20% K2O tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie,
  • 5% CaO tlenek wapnia rozpuszczalny w wodzie,
  • 12% SO3 trójtlenek siarki rozpuszczalny w wodzie.

Mikroelementy (Co, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn) pochodzące z naturalnych fosforytów są cennym dodatkiem do nawozu poprawiającym przyswajalność pozostałych składników. Według obowiązujących kryteriów, nawóz ten nie zawiera szkodliwych ilości metali ciężkich takich jak arsen, kadm, ołów i rtęć, jest zatem bezpieczny dla środowiska. Wysoka jakość granulek, tj. jednolita wielkość ziaren, jednorodny skład każdej granulki ułatwia równomierny wysiew. Siarka w formie łatwo przyswajalnej jest wartościowym składnikiem pokarmowym dla roślin siarkolubnych, szczególnie polecanym do stosowania na glebach o niskiej zawartości siarki.

Amofoska® NPK 4-12-20  jest  typowym nawozem przedsiewnym. Po rozsiewie na rolę konieczne jest zmieszanie nawozu z glebą. Do siewu nasion można  przystąpić  po  5-7  dniach  od  daty zmieszania nawozu z glebą. Na użytki zielone nawóz należy rozsiewać wczesną wiosną. Nawóz ten nadaje  się na wszystkie gleby, niezależnie od  ich zwięzłości i stopnia zakwaszenia.

Cena dotyczy 1 tony produktu i ma charakter orientacyjny. W celu uzyskania aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny.

banner-paltnosci-payu
Szosowa 84,
Śniadowo 18-411
Tel : 862736026
Email : poczta@agrovet.com.pl