tlo
Na skróty:
znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

Lintur 70 WG 1 kg

Lintur 70 WG 1 kg
Producent: AGROVET
Model: LINTUR 70WG 1 KG
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 383,40 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 355,00 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

LINTUR 70WG 1KG

Zawartość substancji czynnych:
dikamba (kwas 3,6-dichloro-2-metoksybenzoesowy; związek z grupy pochodnych
kwasu benzoesowego) w formie soli sodowej – 65,9%;
triasulfuron (1-[2-(2-chloroetoksy)fenssulfonylo]-3-(4-metoksy-6-metylo-1,3,5-triazyn-
2-ylo)mocznik; związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 4,1%.

 

I OPIS DZIAŁANIA
Środek chwastobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do powschodowego zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów dwuliściennych w jęczmieniu jarym, jęczmieniu ozimym, pszenicy jarej, pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, pszenżycie jarym, życie, owsie, mieszankach zbożowych.

 

DZIAŁANIE NA CHWASTY
Środek jest szybko pobierany poprzez liście i korzenie chwastów powodując zahamowanie ich wzrostu wkrótce po zabiegu. W ciągu 10 dni pojawiają się przebarwienia liści roślin wrażliwych. Całkowite ich zamieranie następuje po upływie 3-4 tygodni. Środek najskuteczniej zwalcza chwasty znajdujące się we wcześniejszych fazach rozwojowych - od fazy siewki do fazy 2-6 liści lub rozetki do 5 cm średnicy. Pogoda ciepła i sprzyjająca rozwojowi roślin wzmaga działanie chwastobójcze środka.

 

Chwasty wrażliwe np: chaber bławatek, fiołek polny, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, mak polny, przytulia czepna, rdesty, rumianek pospolity, rumian polny, rzodkiew świrzepa, samosiewy rzepaku, sporek
polny, stulicha psia, tasznik pospolity, tobołki polne.

 

Chwasty średnio wrażliwe np: bodziszek drobny, jasnota różowa, przetacznik bluszczykowy.

Chwasty odporne np: miotła zbożowa, owies głuchy, perz właściwy, wyczyniec polny

 

NASTĘPSTWO ROŚLIN
Po zastosowaniu środka można uprawiać wszystkie zboża bez ograniczeń. Po wykonaniu orki na głębokość 15 cm można uprawiać rzepak ozimy w roku zastosowania środka, a w następnym sezonie wegetacyjnym inne dwuliścienne rośliny jare.
W przypadku konieczności zaorania plantacji potraktowanej środkiem w wyniku uszkodzenia roślin przez przymrozki, choroby lub szkodniki, po wykonaniu orki przedsiewnej można uprawiać jedynie zboża.

 

SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ
Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odważoną ilość środka wsypać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem) i uzupełnić wodą do potrzebnej ilości.
Środek łatwo tworzy zawiesinę i nie wymaga dodatkowego mieszania w osobnym naczyniu. Opryskiwać z włączonym mieszadłem.
Po wsypaniu środka do zbiornika opryskiwacza nie wyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz w zbiorniku mechanicznie wymieszać.
Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika z cieczą użytkową. W przypadku przerw w opryskiwaniu przed ponownym przystąpieniem do pracy dokładnie wymieszać ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza.
Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.

 

DOKŁADNE INFORMACJE ODNOŚNIE TERMINÓW I DAWEK DOSTĘPNE NA ETYKIECIE I STRONACH MINISTERSTWA.

 

 

opakowanie: 1kg

banner-paltnosci-payu