tlo
Na skróty:
znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

JFARM Hydro-Diarstop 100 ml

JFARM Hydro-Diarstop 100 ml
Producent: JFARM
Model: JFARM Hydro-Diarstop 100 ml
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 9,00 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 8,33 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

Biegunka u nowonarodzonych cieląt jest zaburzeniem polietiologicznym, które uważane jest za główną przyczynę upadków w pierwszych dniach życia. W pierwszym okresie życia cieląt zwykle dochodzi do zachorowań bakteryjnych i wirusowych (szczepy E. coli oraz rota i koronawirusy), pod koniec 2-3 tygodnia może dołączać się inwazja kryptosporidiów. Głównym problemem zdrowotnym w przypadku biegunki cieląt jest odwodnienie spowodowane zwiększoną utratą płynów z kałem i ograniczeniem ich podawania z mlekiem. W schorzeniach z objawami biegunki dochodzi w organizmie do niedoboru jonów sodu, chloru czy potasu, spowodowanego ich utratą poprzez jelita i zmniejszonym pobieraniem z mlekiem. Istotnym elementem leczenia schorzeń biegunkowych cieląt oprócz jednoczesnego stosowania płynów nawadniających, jest podawanie środków wiążących i chroniących błonę śluzową jelit. Uzupełnia niedobór elektrolitów, energii, uszczelnia śluzówkę jelit, działa antyseptycznie, przeciwzapalnie.

WSKAZANIA:

  • Biegunki cieląt.
  • Zaburzenia trawienne.

STOSOWANIE:

Podawać dwa razy dziennie po ½ butelki – 50 ml rozpuszczone w 1-2 l letniej wody do picia. Kontynuować przez 1-3 dni. Przerwać podawanie mleka. Wskazane zasięgnąć opinii lek. weterynarii.

SKŁAD:

Chlorek sodu, potasu, wodorowęglan magnezu, taniny, glicyna, dekstroza, laktoza, gliceryna, glikol monopropylenowy, dodatki zootechniczne.

banner-paltnosci-payu