tlo
Na skróty:
znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

DDGS zbożowy. Produkt wolny od GMO.

DDGS zbożowy. Produkt wolny od GMO.
Producent: AGROVET
Model: DDGS zbożowy. Produkt wolny od GMO.
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 1 280,00 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 1 185,19 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

Właściwości i zastosowanie

Wywar zbożowy DDGS powstaje przy produkcji etanolu z ziaren zbóż. Komponent ten jest znany i stosowany w wielu krajach. Produkt bogaty jest w białko, a biorące udział w fermentacji drożdże wytwarzają dodatkowe białko, o wyższej wartości biologicznej. Warto zauważyć również wysoki poziom witamin z grupy B i niacyny. Stosowany może być w żywieniu bydła, trzody chlewnej i drobiu. Wprowadzenie DDGSu pszennego do paszy skutkuje również zmniejszeniem wydalania fosforu, który występuje w formie bardziej przyswajalnej, niż w ziarnie zbóż. Innym pozytywnym odnotowanym skutkiem, spowodowanym większą ilością włókna w paszy jest ograniczenie odoru i amoniaku w pomieszczeniach, w których przetrzymywana jest trzoda. 
Warto wspomnieć, iż zastosowanie u przeżuwaczy suszonego wywaru pozwala na lepsze zbilansowanie dawki pokarmowej, a co za tym idzie, pobrania paszy przez zwierzęta, niż w przypadku wywaru świeżego. 

Kiedy i jak stosować?

DDGS zbożowy stosujemy jako dodatek do paszy treściwej.

Dawkowanie

W żywieniu krów mlecznych 20-25% s.m. udziału w dawce pokarmowej, w przypadku bydła opasowego ta wartość nie powinna przekraczać 25-35% s.m. dawki pokarmowej, pod warunkiem prawidłowo zbilansowanej dawki.

Opakowanie:

  • Worek
  • Big bag,
  • Luz.

Cena dotyczy 1 tony produktu i ma charakter orientacyjny. W celu uzyskania aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny.

banner-paltnosci-payu