tlo
Na skróty:
znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

AMOFOSKA 4-10-28

AMOFOSKA 4-10-28
Producent: GRUPA PUŁAWY
Model: AMOFOSKA 4-10-28
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 1 263,60 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 1 170,00 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

AMOFOSKA® NPK 4-10-28 + 2,5Mg + 0,1B - przeznaczona jest do przedsiewnego stosowania w uprawie roślin o dużych wymaganiach w stosunku do potasu, magnezu i boru. Jednak decydującym o jego przydatności do stosowania pod poszczególne gatunki roślin uprawnych składnikiem jest bor. Nawozem tym należy w pierwszej kolejności nawozić rzepak ozimy i jary, buraki cukrowe, pastewne i ćwikłowe, ziemniaki, rośliny strączkowe, motylkowe drobno-nasienne uprawiane w czystym siewie, słonecznik, wszystkie gorczyce i len.

Może też służyć do efektywnego nawożenia warzyw wymagających dobrego zaopatrzenia w potas, magnez i bor, przede wszystkim warzywa kapustne, marchew, seler, szpinak, ogórki i sałatę. W sadownictwie jednym z najważniejszych mikroelementów jest bor, dlatego zaleca się stosowanie tego nawozu pod drzewa szczególnie wymagające boru - pod jabłonie, wiśnie, brzoskwinie i grusze. AMOFOSKA® NPK 4-10-28 + 2,5Mg + 0,1B jest nawozem NPK typu B1.1. granulowanym, wieloskładnikowym o następującej zawartości składników pokarmowych:

Skład:

  • 4% N - azot amonowy (całkowity),
  • 10% P2O5 - pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w kwasach mineralnych
  • 5% P2O5 - rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu
  • 28% K2O - tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie
  • 4% CaO - tlenek wapnia rozpuszczalny w wodzie
  • 10% SO3 - trójtlenek siarki w postaci siarczanów rozpuszczalnych w wodzie
  • 2,5% MgO - tlenek magnezu całkowity
  • 0,10% B - bor rozpuszczalny w wodzie.
  • Mikroelementy (Co, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn) pochodzące z naturalnych fosforytów są cennym dodatkiem do nawozu poprawiającym przyswajalność pozostałych składników.

Zawarta w nawozie siarka w formie łatwo-przyswajalnej dla roślin, wspomaga i reguluje właściwy ich rozwój. Dodatkowo stymuluje pobieranie azotu, jest wartościowym składnikiem pokarmowym dla roślin siarkolubnych i wysokobiałkowych. Wysoka jakość granulek (tj. jednolita wielkość ziaren, o średnicy 2-,5 mm), ułatwia równomierny wysiew. Potwierdzeniem stałej jakości jest uzyskanie dla tego wyrobu certyfikatu nr 22/13 z Instytutu Nawozów Sztucznych w Puławach. 

Cena dotyczy 1 tony produktu i ma charakter orientacyjny. W celu uzyskania aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny.

banner-paltnosci-payu