tlo
Na skróty:
znajdź
Twój koszyk jest pusty!
Więcej informacji

DDGS kukurydziany granulowany. Produkt wolny od GMO.

DDGS kukurydziany granulowany. Produkt wolny od GMO.
DDGS kukurydziany granulowany. Produkt wolny od GMO. DDGS kukurydziany granulowany. Produkt wolny od GMO.
Producent: AGROVET
Model: DDGS kukurydziany granulowany. Produkt wolny od GMO.
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 1 280,00 PLN
Podatek: VAT (8%)
Cena netto: 1 185,19 PLN
Ilość:     - LUB -   Do porównania

Właściwości i działanie

Wywar kukurydziany DDGS powstaje przy produkcji etanolu z ziaren zbóż, w tym przypadku kukurydzy. Produkt bogaty jest w białko (nawet do 31%), a biorące udział w fermentacji drożdże wytwarzają dodatkowe białko, o wyższej wartości biologicznej. Warto zauważyć również wysoki poziom witamin z grupy B i niacyny. Stosowany może być w żywieniu bydła, trzody chlewnej i drobiu. Jedną z zalet stosowania wywaru kukurydzianego jest obniżenie strawności białka w żwaczu u bydła. Wprowadzenie DDGSu kukurydzianego do paszy skutkuje również zmniejszeniem wydalania fosforu, który występuje w formie bardziej przyswajalnej, niż w ziarnie zbóż. Innym pozytywnym odnotowanym skutkiem, spowodowanym większą ilością włókna w paszy jest ograniczenie odoru i amoniaku w pomieszczeniach, w których przetrzymywana jest trzoda.

DDGS kukurydziany – komponent całkowicie wolny od GMO

Uniwersalny charakter, możliwość stosowania w żywieniu większość gatunków zwierząt gospodarskich, duża zawartość białka – to niejedyne zalety dodawania wywaru kukurydzianego DDGS do pasz. Wybierając DDGS kukurydziany z naszej oferty mogą być Państwo całkowicie pewni wyboru komponentu o naturalnym charakterze, całkowicie wolnego od GMO i innych modyfikacji.

Kiedy i jak stosować?

DDGS stosuje się w żywieniu wszystkich grup zwierząt hodowlanych (bydło, trzoda, drób). Wykorzystuje sie go także do sporządzania mieszanek paszowych. DDGS-em można zastępować m.in. śruty wysokobiałkowe (sojową, rzepakową, słonecznikową). DDGS może zatem pełnić funkcję pełnowartościowego substytutu śrut wysokobiałkowych.

Dawkowanie:

  • Krowy mleczne: 20-25% w paszy treściwej (max.4-5 kg/szt/dzień).
  • Bydło opasowe: do 50% w paszy treściwej (max.4-5kg/szt/dzień).
  • Cielęta: do 15g/kg mieszanki.
  • Lochy: 70-80g/kg mieszanki.

Opakowanie:

  • Worek
  • Big bag,
  • Luz.

Cena dotyczy 1 tony produktu i ma charakter orientacyjny. W celu uzyskania aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny.

banner-paltnosci-payu